Ανακοίνωση Οριστικού Πίνακα Κατάταξης του Τμήματος Αγροτικής Βιοτεχνολογίας και Οινολογίας του Δ.Π.Θ. για τη συμμετοχή στην Πράξη «Πρακτική Άσκηση Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης» με κωδικό ΟΠΣ 6004524 (Β’ κύκλος)

Το Γραφείο Πρακτικής Άσκησης Δ.Π.Θ. ανακοινώνει:

Η Συνέλευση του Τμήματος στην υπ’αριθ. 5 συνεδρίασή της στις 02/07/2024 , έπειτα από τη λήξη της προθεσμίας υποβολής των ενστάσεων κατά το χρονικό διάστημα από 25/06/2024 έως 01/07/2024, όπως ορίστηκε σαφώς στην ανάρτηση του Προσωρινού Πίνακα Κατάταξης και αφού έλαβε υπόψη το Πρακτικό των Οριστικών Αποτελεσμάτων από την Επιτροπή Αξιολόγησης, αποφάσισε να εγκρίνει τα οριστικά αποτελέσματα και ανακοινώνει τον επικυρωμένο πίνακα κατάταξης για τη συμμετοχή στην Πράξη «Πρακτική Άσκηση Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης» με κωδ. ΟΠΣ 6004524.

Για να προβάλετε την ανακοίνωση πατήστε εδώ

Ξεκίνησε η υποβολή αιτήσεων για τη χορήγηση του φοιτητικού στεγαστικού επιδόματος

Τα Υπουργεία Παιδείας, Θρησκευμάτων & Αθλητισμού και Ψηφιακής Διακυβέρνησης ανακοινώνουν ότι από σήμερα, Τρίτη 25 Ιουνίου, ξεκίνησε η υποβολή αιτήσεων χορήγησης του φοιτητικού στεγαστικού επιδόματος για το ακαδημαϊκό έτος 2023-2024. Οι δικαιούχοι μπορούν να υποβάλουν την αίτησή τους ψηφιακά είτε απευθείας, μέσω της σελίδας https://stegastiko.minedu.gov.gr/, είτε μέσω του gov.gr, στην κατηγορία «Εκπαίδευση» και την υποκατηγορία «Πανεπιστήμια και φοίτηση», μέχρι και την Τετάρτη 31 Ιουλίου 2024.

Η πρόσβαση στην εφαρμογή γίνεται με τη χρήση κωδικών Taxisnet της Γενικής Γραμματείας Πληροφοριακών Συστημάτων και Ψηφιακής Διακυβέρνησης. Στην ανωτέρω ιστοσελίδα έχουν επίσης αναρτηθεί το θεσμικό πλαίσιο, η σχετική εγκύκλιος, το εγχειρίδιο χρήσης καθώς και αρχείο συχνών ερωτήσεων – απαντήσεων σχετικά με τη λειτουργία της εφαρμογής. Η υπηρεσία αναπτύχθηκε από το Εθνικό Δίκτυο Υποδομών Τεχνολογίας και Έρευνας – ΕΔΥΤΕ ΑΕ (GRNET), φορέα του Υπουργείου Ψηφιακής Διακυβέρνησης.

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΤΩΝ ΑΡΜΟΔΙΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΤΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΤΟΥ

ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΘΡΑΚΗΣ

Τηλέφωνο

Για Κομοτηνή και ειδικά για τα Τμήματα: Νομικής, Οικονομικών Επιστημών, Ελληνικής Φιλολογίας, Ιστορίας & Εθνολογίας , Γλώσσας Φιλ.Πολ.Π.Χωρών, Πολιτικής Επιστήμης)

Τηλ.: 2541079028

Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Για Κομοτηνή και ειδικά για τα Τμήματα: ΤΕΦΑΑ, Κοιν.Πολιτικής, Κοιν.Εργασίας)

και

για τα Τμήματα Αλεξανδρούπολης

και Διδυμοτείχου

Τηλ.:2551030973,  2551030965

Για τα Τμήματα της Ξάνθης

Τηλ. 2541079153

Για τα Τμήματα της Ορεστιάδας

Τηλ. 2552041106

Για τα Τμήματα της Καβάλας

Τηλ. 2510462361, 2510462362

και για τα Τμήματα της Δράμας

Τηλ. 2521060414

Για ενημέρωσή τους παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι/ες φοιτητές/τριες να απευθύνονται τηλεφωνικά στα κατά τόπους Τμήματα, όπως αναφέρονται παραπάνω, κατά τις ώρες 11.00-13.00 ή μέσω email.

Για πληρέστερη ενημέρωση για την προστασία των προσωπικών δεδομένων  από το Πανεπιστήμιο και για την άσκηση των δικαιωμάτων τους μπορούν να επισκεφθούν την επίσημη ιστοσελίδα του ΔΠΘ: https://www.duth.gr/Πανεπιστήμιο/Προστασία-Δεδομένων-Προσωπικού-Χαρακτήρα-GDPR

Ανακοίνωση για τα δικαιολογητικά

Εγκύκλιος Στεγαστικού επιδόματος

Πρακτική Άσκηση μέσω ΕΣΠΑ 2ος κύκλος

Σήμερα, 23/06/2024, στην Δράμα συνήλθε η Επιτροπή Πρακτικής Άσκησης και αποφάσισε να καταρτίσει τον προσωρινό πίνακα κατάταξης.

Το διάστημα υποβολής των ενστάσεων ορίστηκε από 25/06/2024 έως και 01/07/2024.
Οι ενστάσεις υποβάλλονται ηλεκτρονικά στο πρωτόκολλο της Γραμματείας του Τμήματος (protocol@vo,duth.gr).

Για να προβάλετε την ανακοίνωση πατήστε εδώ.

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΠΡΑΚΤΙΚΗΣ ΑΣΚΗΣΗΣ

Εκδήλωση ενδιαφέροντος για φοιτητές/τριες  οινολογίας που θα ενδιαφέρονταν να κάνουν πρακτική άσκηση στα οινοποιεία Μπουτάρη στην Νάουσα στο νομό Ημαθίας.

Με εκτίμηση,

Vasilis Georgiou
Oenologist

Logo, company nameDescription automatically generated